Önceliğimiz Kaliteli Eğitim,Nitelikli Eğitmenler ve Aile Değerlerimizden Ödün Vermemektir...

Levent Köksal, 1967 de İstanbul’da doğmuştur. Dans hayatına ise 8 yaşında, ağabeyi Fahrettin Köksal’dan etkilenerek başladı. İlkokul 2.sınıfta sınıf arkadaşlarıyla beraber ilk dans grubunu kurdu. İlk gösterisini yıl sonu karne günü’nde okulunda yaptı.

O yıllarda, kaset veya cd bulunmadığından, “TRT FM” de Engin Arman’ın programlarını dinleyerek dans etti ve kendi kendine danslar çıkartarak arkadaşlarına da öğretti. 13-14 yaşlarında, düzenlenen “çay partileri ve gündüz matineleri” nde sık sık boy gösteren Köksal,buralarda düzenlenen yarışmalarda üst üste birincilikler almaya başladı. Başarılı dansı ve gösterileri büyük ilgi uyandıran Köksal’ın gün geçtikçe büyüyen bir hayran kitlesi oluşmaya başladı. Levent Köksal,15-16 yaşlarında katıldığı ve yine birincilik aldığı bir yarışmada, Vizyon Ajans’ın sahibi Atilla Kalpakaslan’ın ilgisini çekerek,K.K.T.C ‘ye dans eğitmenliği yapmak üzere davet edilir. Yaşı tutmadığı için muvafakattaname ile K.K.T.C ‘ye giden Köksal,6 ay eğitmenlik ve defile koreografileri yaptıktan sonra İstanbul’a geri döner.

Yıldızı gün geçtikçe parlayan Köksal, artık, yarışmacı olarak değil, konuk olarak yarışmalara katılmaya başlamıştır. Jüri olarak davet edildiği yarışmalarda da, hayranlarının yoğun ilgisiyle seçkin danslarını sergilemeye devam eder. Artık, sergilediği danslar ve yaptığı şovlar ile, hayranlarının, giyiminden saçına kadar örnek aldığı bir dansçı olmuştur. 1983 yılında Hakan Peker ile tanışan Köksal, bir dönem, Peker’in teklifi üzerine, “Hakan Peker Dans Grubu”nda beraber çalışır. Aynı yıllarda, Seyyal Taner ve koreograf Aysun Aslan ile Eurovizyon münasebetiyle biraraya gelen Köksal, hem Seyyal Taner ile dans etmiş, hem de Aysun Aslan ile beraber, sanatçının, Eurovizyon’daki dans koreografisini çıkarmıştır.

1985 yılında,İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Güneş Gazetesi’nin düzenlediği “Dünya Dans Yarışması’nda üçüncülük ödülü alan Köksal,bu dönem de yurtiçi ve yurtdışı birçok festivale de katılmıştır. 1986 yılında “Levent Köksal Dans Grubu”nu kurdu. Samanyolu TV’de ,Erşan Başbuğ’un yönetmenliğinde ilk tv programını yaptı. Aynı yıl, “Curcuna 86 İstanbul Dans Festivali”ni düzenleyerek,Çetin Cengiz,Ümit İris,Bravo Neco,Sema Tekin ve Komedi Dans Üçlüsü gibi o dönemin popüler dans gruplarını biraraya getirmiştir.

1989’da ,”Pazar 89” programında dans hazırlamaya başlayan Köksal,1993 yılına kadar her pazar, ilgi gören dans gösteriyle ekranlara konuk olmuştur.

Kendi deyimiyle, ‘Mustafa Yolaşan, Pazar 89’u sunduğu dönemde, en fazla “Levent Köksal Dans Grubu’”nu anons etmiştir. Aynı yıllarda, Slazenger, Rifle, Mavi Jeans, Kinetix, Philips, Sharp gibi ünlü markaların sponsorluğunda Türkiye genelinde dans yarışmaları düzenlemiştir.

Türk Pop müziğinin gelişimiyle beraber Ebru Gündeş, Hakan Peker, Ali Güven, Grup Vitamin, Ferda Anıl Yarkın, Akın, Orhan Gencebay, Hatice, Mine Koşan, Rober Hatemo………gibi birçok sanatçının klip çalışmalarında yer alarak koreografi ve sanat yönetmenliği yapmıştır.Ayrıca, Tolgahan ile beraber, Mudurnu’nun sponsorluğunda, Kanal 6 da, dans yarışma programı hazırlamıştır.

Dans yaşamına, Koreograf ve Dans eğitmeni olarak devam etmekte olan Köksal, yetiştirdiği birçok dansçının yanısıra, halen birçok Anaokulu, İlköğretim okulu ve Liselerde dans dersleri vermeye, dans gösterileri hazırlamaya ve Beylikdüzü’nde kendi adını taşıyan M.E.B Özel Levent Köksal Sanat Kursu bünyesinde yeni nesil dansçıları yetiştirmeye ve aynı zamanda da TDSF- Türkiye Dans Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak dansa hizmet etmeye devam etmektedir.

Rolex Replica Watches https://www.iswwatches.com
blancpain replica watches roger dubuis replica watches Chopard Replica Watches Corum replica Zenith Replica Watches