Önceliğimiz Kaliteli Eğitim,Nitelikli Eğitmenler ve Aile Değerlerimizden Ödün Vermemektir...

Hip-Hop&Freestyle Danslar

  • Kurslarımız
  • Yorum yapılmamış
  • Neslihan KÖKSAL

Hip Hop, Amerika’da 70’li yılların sonuna doğru ortaya çıkmış, ghetto dediğimiz siyahilerin, tabiri caizse Amerika’nın varoşlarında zor şartlar altındaki yaşamlarını daha eğlenceli hale getirmek için zaman içinde geliştirdikleri bir kültür akımıdır. Bir bakıma bu eğlencelerle şikayetlerini dile getiriyorlar, sisteme başkaldırıyorlar, isyan ediyorlardı. Bu mahallelerde fakirlik hakimdi ve çeteleşmeler dışında monoton bir hayat vardı. Hip Hop’ın içerdiği dört element (Rap, graffiti, breakdance, DJ (scratching)) sayesinde hem eğleniyorlar hem de biraz para kazanarak geçimlerini sağlıyorlardı. Hip hop dansının müziği rap ağırlıklıdır. Rap müzik, sözsel ağırlığı fazla olan bir müzik türüdür. Rap, kelime anlamı olarak “sert eleştiri” demektir. Gerek hip hop dansı, gerek rap müzik bir eleştirinin, isyanın yoğun ifadesi olarak doğmuş ve bu tarz duyguların en etkili şekilde ifade edilmesine imkan vermiştir.Zaman içinde hip hop dansı da, rap müzik de tüm dünyaca kabul edilmiş ve sevilmiştir.

Hip Hop kültürünün işitsel, düşünsel, görsel boyutu olduğu gibi diğerlerine nispeten bedensel boyutu da var. “Sokak dansı” tabirinin hakkını veren Breakdance için, Hip Hop şarkı ve müziklerine uyum sağlayarak yapılan hareketli ve görsel akış ağırlıklı dans türü diyebiliriz. Break dance hip hop kültürünün alt başlığı olarak bilinen bir sokak dansıdır. Break dans yapan kızlara “b-girl”, erkeklere ise “b-boy” adı verilir. Akrobatik yer hareketlerini müziğin içindeki uyum ile icra ederek ortaya müthiş bir görsel şölen çıkar.

Street Jazz, Hip-Hop, Funk ve RNB kombinasyonlarını içeren hareketli dansların kombinasyonudur. Bu nedenle Hip Hop kültüründen beslenmiş ve gelişmiştir.  Özellikle sokak dansı olarak tanımlanan hip hop ve Street jazz, hızlı hareketleri ve akrobatik figürleri ile dikkat çekmektedir. Klasik bale temelli bir dans türüdür. Genellikle Broadway müzikallerinde görülür. Jazz dansla bedeniniz estetik kazanırken, farklı müzik türlerinde doğaçlama dans etme yeteneğiniz de gelişir.

Özellikle gençler için hip hop, fiziksel gelişimleri açısından oldukça avantajlı olduğu için ayrıca önerilmektedir. Siz de bu keyifli dansları öğrenmek, özgürce dans etmek ve yeteneklerinizi keşfetmek isterseniz derslerimize kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Rolex Replica Watches https://www.iswwatches.com
blancpain replica watches roger dubuis replica watches Chopard Replica Watches Corum replica Zenith Replica Watches